HANDBAL. CSM București a cedat pe terenul norvegiencelor de la Larvik, după ce a condus cu 4 goluri. Româncele au o misiune INFERNALĂ pentru CALIFICAREA în Final Four

CSM București a pierdut confruntarea cu norvegiencele de la Larvik, scor 33-35, disputată, sâmbătă, în Grupele Principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a fost învinsă, sâmbătă, în deplasarea de la Larvik, scor 33-35 (18-18), din Grupele Principale ale Ligii Campionilor. Deținătoarea trofeului a început foarte bine meciul, a condus cu scorul de 4-1 și 10-6, dar nordicele au revenit și la pauză s-a consemnat egalitate, 18-18. Bucureștencele au cedat ritmul în repriza a doua, iar la final au pierdut la două goluri diferență. CSM, locul 4 în grupă, va mai juca pe teren propriu, contra lui Krim, și în deplasare cu Team Esbjerg. Dacă se va califica în „sferturi”, pe poziția a 4-a, CSM va întâlni, foarte probabil, gruparea macedoneană Vardar Skopje, cea mai în formă echipă a momentului.