PERFORMANȚĂ EXTRAORDINARĂ: HCM Constanța s-a calificat în „sferturile” Cupei EHF!

Campioana României a învins, duminică, formația franceză Chambery Savoie.

Formația masculină de handbal HCM Constanța s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei EHF, după victoria, scor 29-25 (15-14) repurtată duminică, pe teren propriu, în fața formației franceze Chambery Savoie. În urma acestui succes, campioana României a terminat pe locul 2 în clasamentul Grupei D, cu 8 puncte acumulate.  Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile de finală ale Cupei EHF va avea loc marţi, de la ora 13.15, la Viena. HCM Constanţa se va afla în urna a doua, alături de Sporting (Portugalia) şi de Nantes (Franţa). În prima urnă se vor afla Lugi (Suedia), Montpellier (Franţa) şi Pick Szeged (Ungaria). Meciurile tur se vor disputa pe 19 și 20 aprilie, pe terenul formaţiilor din urna a doua, returul urmând să se dispute la 26 și 27 aprilie, cu echipele din prima urnă drept gazde.