Junioarele au câștigat medalia de bronz la Campionatele Europene de gimnastică de la Sofia

Echipa națională feminină de gimnastică a urcat, aseară, pe treapta a 3-a a podiumului, la Campionatele Europene de gimnastică.

În prima zi a Campionatelor Europene de gimnastică, ce se desfășoară la Sofia, au intrat în lumina reflectoarelor junioarele. În concursul pe echipe, sportivele tricolore, Laura Jurcă, Andreea Iridon, Andra Stoica și Anda Butuc au acumulat 164,972 puncte, dupa evoluțiile pe cele patru aparate și au câștigat medaliile de bronz.

Rusia a fost marea câștigătoare, după ce a strâns 168,262 de puncte, iar medaliile de argint au ajuns la echipa Marii Britanii (165,005).