Laurențiu Reghecampf a vorbit despre o posibilă reîntoarcere la Steaua

Laurențiu Reghecampf, tehnicianul lui Litex Loveci, a remizat, astăzi, cu echipa sa, în deplasare, la Cherno More Varna, 1-1, scor care poate duce echipa românului în afara podiumului bulgar.

La finalul jocului de astăzi, Reghecampf a discutat despre posibila sa revenire la Steaua, în pauza competițională din această iarnă.

„Suntem într-o periodă dificilă. Jucăm cu Ludogorets, apoi urmează două meciuri cu Levski. Am sperat că cei care jucaseră mai puțin să fie proaspeți astăzi. N-a fost așa și nu sunt satisfăcut.

Arbitrul a fost foarte slab astăzi, nu le-a dat adversarilor cartonaș roșu, nouă nu ne-a dat un penalty. Încă nu suntem pregătiți să câștigăm titlul. Avem un program dificil, cu meciuri la trei zile. E bine că azi nu am pierdut. Am jucat cu mulți fotbaliști tineri, dar n-am fost la finalizare la fel de buni cum am vrut.

Mai sunt multe meciuri până la finalul campionatului și e bine că am luat un punct. Vreau să fim mai puternici, dar nu putem deocamdată. Vine însă pauza de iarnă și vom face o pregătire bună, pentru a fi mult mai buni și pentru a arăta că merităm titlul.

Steaua? Nu! Sunt antrenorul lui Litex și sunt foarte fericit la Lovech”, a spus Reghecampf.