LIGA CAMPIONILOR. AGONIE și EXTAZ la Torino. Meci de GALĂ la Torino, între Juventus și Tottenham. Manchester City este CALIFICATĂ în „SFERTURI”

Juventus Torino și Tottenham Londra au remizat, marți, scor 2-2, în prima manșă a optimilor de finală din Liga Campionilor.

Juventus Torino a încheiat la egalitate confruntarea jucată, marți, acasă, în compania celor de la Tottenham Londra, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor. Piemontezii au debutat furtunos și au punctat prin Gonzalo Higuain, în minutul 2 și 9 din penalty. Englezii au revenit datorită reușitei lui Harry Kane (35), dar gazdele îți puteau mări avantajul. Gonzalo Higuain a executat din nou o lovitură de la 11 metri, în minutul 45+2, dar argentinianul a ratat. În partea a doua, londonezii au egalat prin Christian Eriksen (71).

În cealaltă confruntare a serii, Manchester City s-a impus la Basel, scor 0-4, goluri marcate de Ilkay Gundogan (14 și 53), Bernardo Silva (18) și Kun Aguero (23).

În această seară se dispută meciurile Real Madrid - PSG și FC Porto - Liverpool.