LIGA CAMPIONILOR. Cu un Lionel Messi STRĂLUCITOR, Barcelona a plecat VICTORIOASĂ de la Londra

FC Barcelona s-a impus, marți, cu scorul de 2-0, pe terenul formației Arsenal Londra, în turul „optimilor” Ligii Campionilor. Eroul meciului a fost Lionel Messi, marcatorul unei „duble”.

FC Barcelona a făcut un mare pas către sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după victoria înregistrată, marți, în deplasare, la Arsenal Londra (scor 2-0), în „optimile” celei mai importante competiții intercluburi. Marea vedetă a fost argentinianul Lionel Messi, cel care a punctat în partea a doua a confruntării, în minutele 71 și 83 - din penalty.

În cealaltă confruntare a serii, Juventus Torino a remizat pe teren propriu, cu Bayern Munchen, scor 2-2. Oaspeții au marcat prin Thomas Muller (43) și Arjen Robben (55), iar piemontezii au egalat după reușitele lui Dybala (63) și Stefano Sturaro (76).