LIGA CAMPIONILOR. Dramatism total la Munchen. Bayern şi Atletico, meci de INFARCT pentru un loc în FINALĂ. Două penaltyuri ratate, Simeone şi-a bruscat un "secund!

Atletico Madrid s-a calificat în finala Ligi Campionilor, după ce, marţi, ibericii au fost învinşi în deplasare, de Bayern Munchen, scor 1-2.

Atletico Madrid va evolua în finala Ligii Campionilor, după ce a eliminat-o în semifinale pe Bayern Munchen. După ce au învins cu 1-0 în tur, marţi, spaniolii au pierdut, în deplasare, scor 1-2. Meciul de pe "Allianz Arena" a fost dramatic. Nemţii au deschis scorul prin Xabi Alonso (31), apoi au ratat o lovitură de la 11 metri, prin Thomas Muller (34). În partea a doua, oaspeţii au egalat după reuşita lui Griezmann (54), iar gazdele au trecut în avantaj, după reuşita lui Robert Lewandowski (74). În minutul 84, Atletico a irosit şi ea o lovitură de la 11 metri, eroul negativ fiind Fernando Torres, în minutul 84.

Atletico merge în finală şi aşteaptă rezultatul celeilalte semifinale, dintre Real Madrid şi Manchester City (în tur, 0-0), ce se va disputa, miercuri, de la ora 21.45.