LIGA CAMPIONILOR. Leicester, echipa lui Shakespeare, a dat marea LOVITURĂ și s-a calificat în sferturile de finală. Francezul Nasri a îngropat-o pe Sevilla, cu un gest INCONȘTIENT

Leicester, campioana din Premier League, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins-o pe FC Sevilla, scor 2-0.

Leicester s-a calificat, miercuri, în „sferturile” Ligii Campionilor, după succesul înregistrat, în partida cu spaniolii de la Fc Sevilla, scor 2-0. În tur, englezii pierduseră cu scorul de 1-2, și erau antrenați de Claudio Ranieri. Acum, pe bancă a stat „interimarul” Craig Shakespeare. Gazdele au marcat în prima repriză prin Wes Morgan (27), și în a doua repriză, datorită lui Marc Albrighton (54). Un moment extrem de important s-a petrecut în minutul 74, atunci când Samir Nasri, jucătorul oaspeților, l-a lovit cu capul pe Jamie Vardy și a fost eliminat.

În celălalt meci al serii, la Torino, Juventus s-a impus în confruntarea cu FC Porto, scor 1-0. Meciul a fost condus la centru de Ovidiu Hațegan, iar românul l-a eliminat pe Maxi Pereira (40), jucătorul oaspeților, pentru un henț în careu. Penalty-ul a fost transformat de Paulo Dybala.