LIGA CAMPIONILOR. Manchester City se gândește la sferturile de finală, Atletico și PSV vor da asaltul final, la Madrid

Manchester City a câștigat, scor 3-1, meciul disputat, miercuri, în deplasare, la Dinamo Kiev, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor.

Manchester City s-a apropiat de calificarea în „sferturile” Ligii Campionilor, după victoria înregistrată, marți, în deplasare, la Dinamo Kiev, scor 3-1. Englezii au punctat în prima parte, prin Sergio Aguero (15) și David Silva (40), iar în repriza a doua, ucrainenii au redus din diferență, datorită reușitei lui Buyalski (59). Scorul final a fost stabilit de Yaya Toure, în minutul 90.

În celălalt meci al serii, din turul „optimilor”, PSV Eindhoven a remizat, acasă, cu Atletico Madrid, scor 0-0. Olandezii au jucat cu un om în minus, din minutul 68, după eliminarea lui Gaston Pereira.