LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid a fost îngenuncheată la Wolfsburg. PSG, în pericol să rateze marele obiectiv, după meciul cu Manchester City

Real Madrid a pierdut, miercuri, scor 0-2, meciul cu Wolfsburg, din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. PSG n-a reuşit decât o remiză, acasă, cu Manchester City, scor 2-2.

Mare surpriză înregistrată, miercuri, în manşa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor. Real Madrid a pierdut în deplasare, cu Wolfsburg, scor 0-2, şi este în pericol să iasă din cursa pentru cel mai important trofeu european. Gazdele au marcat în prima repriză, prin Rocardo Rodriguez (18 - penalty) şi Maximilian Arnold (25), iar spaniolii n-au reuşit să scuture plasa nemţilor, până la final.

În cealaltă partidă a serii, PSG a remizat pe teren propriu, cu Manchester City, scor 2-2. Oaspeţii au deschis scorul după golul lui De Bruyne (38), iar francezii au revenit datorită lui Ibrahimovici (41) şi Rabiot (59). Englezii au închis tabela în minutul 72, prin Fernandinho. Meciurile retur se vor disputa, marţi, 12 aprilie.