LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid, CALIFICATĂ în semifinale de un Ronaldo MAGISTRAL. PSG a fost ELIMINATĂ de Manchester City

Real Madrid a câştigat, miercuri, partida disputată cu Wolfsburg, pe teren propriu, scor 3-0. Hattrickul lui Cristiano Ronaldo i-a dus pe iberici în semifinalele Ligii Campionilor.

Real Madrid a obţinut calificarea în penultimul act al Ligii Campionilor, după ce, în prima manşă a partidei cu Wolfsburg, pierduse cu scorul de 0-2. Miercuri, pe "Santiago Bernabeu", la rampă a ieşit Cristiano Ronaldo, cel care a realizat un hattrick în minutele 16, 17 şi 77.

În cealaltă confuntare a serii, Manchester City a învins-o, pe teren propriu, pe PSG, scor 1-0, gol marcat de belgianul De Bruyne, în minutul 76. Englezii au remizat, în tur, scor 2-2, şi astfel s-au calificat în premieră în semifinalele Ligii Campionilor.