LIGA CAMPIONILOR: Se cunosc primele patru echipe din „sferturi”

Returul optimilor de finală ale Ligi Campionilor a început marți, când au fost programate două partide, și a continuat miercuri.

Liga Campionilor și-a desemnat marți seară primele două echipe calificate în sferturile de finală. Bayer Munchen, campioana en titre, a acces în această fază după remiza, scor 1-1, înregistrată în partida de pe „Allianz Arena” cu Arsenal Londra. „Bavarezii” au mers mai departe grație victoriei cu 2-0 obținute în tur, la Londra. În „sferturile” Ligii Campionilor a ajuns și Atletico Madrid, care a câștigat la scor, 4-1, meciul de la Madrid cu AC Milan. Spaniolii se impuseseră și în turul de pe „San Siro” cu 1-0. Întrecerea a continuat miercuri seară cu alte două partide. Nu s-a consemnat nicio surpriză, FC Barcelona și Paris Saint-Germain mergând mai departe după ce au câștigat atât turul, cât și returul „optimilor”. LIGA CAMPIONILOR, OPTIMI DE FINALĂ, MANȘA A II-A Miercuri, 12 martie FC Barcelona - Manchester City 2-1 (în tur 2-0) Messi (67), D. Alves (90+1) / Kompany (89) Paris Saint Germain - Bayer Leverkusen 2-1 (în tur 4-0) Marquinhos (13), Lavezzi (54) / Sam (6) Marți, 11 martie Bayern Munchen - Arsenal Londra 1-1 (în tur 2-0)Schweinsteiger (55) / Podolsky (57) Atletico Madrid - AC Milan 4-1 (în tur 1-0) Diego Costa (3 și 85), Arda Turan (40), Raul Garcia (71) / Kaka (28)