LIGA I. ASA Târgu Mureș - Petrolul Ploiești, 1-1. „Lupii” au reușit să plece neînvinși, după un final TENSIONAT

ASA Târgu Mureș și Petrolul Ploiești au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, sâmbătă, pe terenul vicecampioanei, în etapa a 10-a a Ligii I.

ASA Târgu Mureș și Petrolul Ploiești și-au împărțit fiecare câte un punct, la finalul jocului încheiat, sâmbătă, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 9, prin Ropotan (penalty), iar gazdele au egalat datorită lui Balaur (68). În minutul 90, ASA a beneficiatde o lovitură de pedeapsă, dar Gabi Mureșan a irosit șansa de a aduce victoria pentru mureșeni. În minutul 81, Ropotan a fost eliminat de arbitrul Horațiu Feșnic. După această rundă, Petrolul se află în continuare pe ultimul loc al clasamentului, cu 2 puncte, iar ASA a urcat pe poziția a 3-a, cu 17 puncte.