LIGA I. Astra Giurgiu - CFR Cluj, 2-2. Liderii campionatului au salvat un punct în ultimele secunde. Se încinge lupta pentru TITLU

Astra Giurgiu a remizat, sâmbătă, în meciul disputat, pe teren propriu, cu CFR Cluj (scor 2-2), în etapa a 24-a a Ligii I. Echipa lui Marius Șumudică își păstrează prima poziție în clasament și după această rundă.

Astra Giurgiu și CFR Cluj și-au împărțit câte un punct, după întâlnirea de sâmbătă, din runda a 24-a a campionatului intern, încheiată cu scorul de 2-2. Ardelenii au deschis scorul în prima repriză, prin Carlos Ruiz (38), apoi, în partea a doua, și-au majorat avantajul după reușita lui Victor Bruno (56). Astra a revenit și a redus din diferență (Boldrin - 63), pentru ca același jucător să egaleze în minutul 90+3.

Astra Giurgiu rămâne pe prima poziție a clasamentului, cu 47 de puncte, și este urmată de FC Viitorul și Pandurii (ambele câte 43 de puncte). CFR Cluj se află pe locul al 10-lea, cu 25 de puncte.