LIGA I. CFR Cluj - FC Brașov, 1-2. Ardelenii sunt în colaps: „Să ni se dea banii! Fotbaliștii nu vor să joace la Botoșani”

CFR Cluj a pierdut, luni, pe teren propriu, meciul jucat în cadrul etapei a 13-a cu FC Brașov, scor 1-2. La final, Vasile Miriuță a somat conducerea echipei din Gruia să plătească restanțele financiare, pentru că fotbaliștii vor să boicoteze meciul cu FC Botoșani.

CFR Cluj a fost învinsă, surprinzător, în Gruia, de echipa Brașov, scor 1-2. Gazdele au deschis repede scorul, în minutul 6, după ce Chanturia a deschis scorul din penalty, iar oaspeții au egalat prin Constaninescu, în minutul 44, tot după o lovitură de pedeapsă. Același Constantinescu a adus victoria pentru echipa sa, cu un gol reușit cu opt minute înaintea finalului timpului regulamentar.