LIGA I. CFR Cluj - Petrolul, 1-1. Răzvan Lucescu, la al cincilea egal consecutiv pe banca ploieștenilor

De când este antrenor al „lupilor”, Răzvan Lucescu nu bate pe nimeni.

CFR Cluj și Petrolul au terminat, duminică, la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în Gruia, în cadrul etapei a 26-a. Teixeira a deschis scorul pentru ploieșteni, în minutul 61, iar Florin Costea a egalat în minutul 83. În minutul 53, Geraldo Alves de la oaspeți a fost eliminat de arbitrul Istvan Kovacs. A fost cel de-al cincilea meci pentru Răzvan Lucescu pe banca „lupilor”, toate confruntările (4 în campionat și una în Cupa României) încheindu-se la egalitate.

CFR Cluj - Petrolul 1-1

Au marcat: Fl. Costea (83) / Teixeira (61)

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei (Tade '75), Cadu, Piccolo, Camora - Monroy, Djokovici - Deac, Rui Pedro (Negruţ '67), Chanturia (Fl. Costea '67) - Ogbu. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Petrolul Ploieşti: Pecanha - Achim, Geraldo, Hoban, Guilherme - Mustivar, De Lucas - Zicu (Fernandez '71), Albin (Romario '79), Teixeira - Tamuz (Manasse '55). Antrenor: Răzvan Lucescu.