LIGA I. Concordia Chiajna - Steaua, 0-2. „Roș-albaștrii” s-au apropiat de liderul campionatului și rămân în lupta pentru titlu

Steaua a câștigat, scor 2-0, meciul disputat, luni, în deplasare, la Concordia Chiajna, în cadrul etapei a 24-a a Ligii I. „Roș-albaștrii” au ajuns la patru puncte distanță de liderul Astra Giurgiu.

Steaua a debutat cu dreptul în meciurile oficiale din 2016 și s-a impus cu scorul de 2-0 în meciul disputat, luni, în deplasare, la Concordia Chiajna, în runda a 24-a a campionatului intern. Ambele goluri ale „roș-albaștrilor” au fost marcate în prima repriză, de Varela (6) și Hamroun (30), iar gazdele au rămas în inferioritate numerică, în minutul 75, după eliminarea lui Giurgiu. Steaua se află pe locul al 4-lea al clasamentului, cu 43 de puncte, la egalitate cu Pandurii, și la patru distanță de liderul Astra Giurgiu (47).