LIGA I. CS „U” Craiova - Petrolul, 0-2. Echipa lui Răzvan Lucescu a urcat pe primul loc al clasamentului

Petrolul Ploiești a învins, în această seară, în deplasare, formația CS „U” Craiova, și a devenit liderul clasamentului din campionatul intern. Golurile prahovenilor au fost reușite de Albin și Tamuza, în partea secundă.

Petrolul Ploiești a urcat pe primul loc în calsamentul Ligii I, după succesul bifat, duminică, la Craiova, în compania celor de la CS „U”, scor 2-0. După o primă repriză în care nu s-a marcat, oaspeții au deschis scorul prin Albin (60), iar Tamuz a stabilit rezultatul final, în minutul 83, prin Tamuz. Oltenii nu au câștigat niciun meci în acest campionat, iar tehnicianul Ionel Gane riscă să fie dat afară.