LIGA I. Dinamo - FC Botoșani, 1-0. Un puști de 17 ani a dus echipa din Ștefan cel Mare pe locul secund al clasamentului

Dinamo s-a impus la limită, scor 1-0, în confruntarea susținută, duminică, în „Groapă”, cu FC Botoșani, în etapa a 24-a a Ligii I. Unicul marcator al meciului a fost Valentin Costache.

Dinamo a învins-o pe FC Botoșani, scor 1-0, într-o partidă ce s-a jucat, duminică, în Ștefan cel Mare și a contat pentru runda a 24-a a campionatului intern. Unicul gol al partidei i-a aparținut lui Valentin Costache. Mijlocașul a fost titularizat de Mircea Rednic și a punctat în minutul 27. Tânărul dinamovist a jucat până în minutul 56 și a fost schimbat de feroezul Bartalsstovu.

După această victorie, Dinamo a ajuns pe locul al 2-lea al clasamentului, cu un total de 44 de puncte, la trei distanță de liderul Astra Giurgiu. FC Botoșani se află pe poziția a 9-a, cu 26 de puncte.