LIGA I. Echipa lui Gică Hagi a făcut spectacol și a câștigat la un scor neobișnuit pentru campionatul intern. „Am învățat din greșelile trecutului”

FC Viitorul a câștigat cu scorul de 5-0 partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva celor de la ACS Poli Timișoara, în etapa a 25-a a Ligii I.

FC Viitorul a făcut spectacol, sâmbătă, pe teren propriu, în jocul cu ACS Poli Timișoara, disputat în runda a 25-a a campionatului intern. Echipa lui Gică Hagi a câștigat cu scorul de 5-0, goluri marcate de Vlad Morar, în minutele 11, 22 și 30, Aurelian Chițu, 34, și Florinel Coman (55). În minutul 90, Andrei Artean, jucătorul oaspeților, a afost eliminat. FC Viitorul rămâne pe prima poziție a clasamentului, cu 51 de puncte, cu 6 mai mult decât Steaua, care a are un meci mai puțin disputat.

„Trebuie să avem un lot puternic, bine pregătit. Așa avem șanse în play-off. Vor urma meciuri foarte dificile. Știm asta, dar am învățat din greșelile trecutului”, a spus Gică Hagi la finalul disputei.