LIGA I. FC Botoșani - Astra Giurgiu, scor 1-0. Moldovenii au învins în inferioritate numerică

FC Botoșani a produs o mare surpriză, astăzi, în cadrul etapei a 3-a a Ligii I, odată cu victoria obținută în fața Astrei Giurgiu, scor 1-0.

FC Botoșani a dat lovitura, în această după-amiază, în meciul disputat pe teren propriu, cu cei de la Astra Giurgiu, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost reușit de Batin, în minutul 86, într-un moment în care gazdele jucau în inferioritate numerică, după ce Ianc a fost eliminat în minutul 67. În primele două etape ale Ligii I, FC Botoșani pierduse cu Gaz Metan Mediaș, scor 0-3, și Petrolul Ploiești, scor 1-4, iar Astra Giurgiu câștigase cu 2-0 meciul cu Concordia Chiajna și cu 5-0 întâlnirea cu cei de la FC Brașov.