LIGA I. FC Brașov - Dinamo, 2-0. „Câinii” au fost îngenuncheați sub Tâmpa, fanii i-au acuzat de „blat”

FC Brașov a trecut, sâmbătă, fără probleme, de Dinamo, pe teren propriu, scor 2-0, obținând 3 puncte de aur pentru salvarea de la retrogradare.

FC Brașov a învins, sâmbătă, acasă, pe Dinamo, scor 2-0 și a făcut un pas important în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Formația pregătită de Cornel Țălnar a deschis scorul în minutul 10, prin Andre Cristea și au reușit să-și dubleze avantajul după reușita lui Mateiu (33). Până la final, tabela de marcaj nu a mai suferit modificări, iar „stegarii” au câștigat 3 puncte esențiale în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Ardelenii se află pe locul al 14-lea în clasament, cu 33 de puncte, în timp ce dinamoviștii rămân pe poziția a 4-a cu 52 de puncte. „Am întâlnit o echipă foarte bine organizată. Au fost mai determinaţi ca noi. Am oprit o serie frumoasă de victorii. Mă aşteptam să fie foarte agresivi. Nu-mi explic această înfrângere, nu mă gândeam însă că nu ne vom ridica la nivelul lor. Am făcut poate cea mai slabă repriză din acest sezon. Nu e o situaţie plăcută să pierzi un meci, iar apoi să apară speculaţii de blat. Nu le vom băga în seamă. Aveam speranţe că vom lua puncte din fiecare partidă”, a spus Stoican la Digi Sport. Fanii dinamoviști au plecat de pe stadion, în minutul 80, acuzându-și favoriții că au trântit meciul. „Blaștilor!”, au strigat fanii.