LIGA I. FC Viitorul – Pandurii Târgu-Jiu, 4-0. Gorjenii, umiliţi de elevii lui Hagi

FC Viitorul s-a impus categoric, astăzi, pe teren propriu, scor 4-0, în faţa Pandurilor Târgu-Jiu, în etapa a 22-a a Ligii I.

Laudaţi de toată suflarea fotbalistică în urma succeselor înregistrate împotriva ,,granzilor” din Capitală, Dinamo şi Steaua, fotbaliştii pregătiţi de Edi Iordănescu au clacat, astăzi, în disputa cu FC Viitorul. Gazdele au început tare meciul, şi, în minutul trei, Mitrea a ,,dezgheţat” tabela dintr-un penalti acordat de centralul Istvan Kovacs. În repriza secundă, golurile marcate de Benzar (’64 şi ’82) şi Ţîru (’70) au dat proporţii scorului. În urma rezultatului, formaţia pregătită de Gheorghe Hagi rămâne pe poziţia a opta în clasamentul Ligii I, iar oltenii staţionează pe locul 10.