LIGA I. Gaz Metan Mediaș - ASA Târgu Mureș, 1-0. Liderul campionatului A PIERDUT într-un final DRAMATIC

Gaz Metan Mediaș a dat lovitura, duminică seara, în partida disputată pe teren propriu, contra celor de la ASA Târgu Mureș, în cadrul etapei a 31-a a Ligii I. Gazdele au câștigat cu scorul de 1-0, datorită unui gol marcat în minutul 90.

Meci extrem de tensionat la Mediaș, acolo unde Gaz Metan, echipă ce luptă pentru salvarea de la retrogradare, a primit vizita liderului ASA Târgu Mureș. Gazdele s-au autodepășit și au învins cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat în minutul 90 de Băjenaru, cel care a șutat imparabil de la 20 de metri. Cei de la ASA au dominat prima repriză, și-au creat ocazii de a dezmorți tabela de marcaj, dar medieșenii au avut noroc.

După acest meci, ASA rămâne cu un total de 65 de puncte, și este urmată de Steaua, cu 63. „Militarii” vor evolua de la ora 21.00, pe „Arena Națională”, contra Concordiei Chiajna.