LIGA I. Gaz Metan Mediaș - Dinamo, 1-2. Dănciulescu a debutat cu o victorie pe banca „roș-albilor”

Dinamo a câștigat, în această seară, meciul disputat în deplasare la Gaz Metan Mediaș (scor 2-1), în carul etapei a 15-a a Ligii I. A fost prima partidă în postura de antrenor pentru Ionel Dănciulescu, cel care asigură interimatul după despărțirea de Flavius Stoican.

Ionel Dănciulescu a debutat perfect în antrenorat, iar dinamoviștii au învins, în această seară, în deplasarea de la Mediaș, scor 2-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Tahar, dar oaspeții au revenit și au întors rezultatul după golurile izbutite de Boubacar (21) și Bilinski (54). Dinamoviștii au jucat în inferioritate numerică, din minutul 72, după eliminarea lui Grecu, cel care l-a faultat dur pe Llullaku.