LIGA I. Meci INCREDIBIL la Chiajna. Dinamo A ÎNVINS-O pe Concordia. S-a marcat de 7 ori în repriza a doua

Dinamo a câștigat cu sorul de 4-3 partida jucată, luni, pe terenul Concordiei Chiajna, în etapa a 24-a a campionatului intern.

Dinamo a obținut trei puncte esențiale la finalul confruntării cu formația Concordia Chiajna. „Câinii” s-au impus cu 4-3 în confruntarea disputată, luni, în runda a 24-a a Ligii I, și păstrează șanse de calificare în play-off. După o primă repriză fără goluri, oaspeții au punctat prin Adam Nemec (47) și Diogo Salomao (58), iar gazdele au redus din diferență datorită lui Claudiu Bumba (69). Dinamoviștii și-au mărit avantajul, gol înscris de Gabriel Torje (71), cei din Chiajna au recuperat prin Cristian Bud (73). Până la final, oaspeții au mai punctat datorită lui Daniel Popa (78), iar Andrei Marc a stabilit scorul final în minutul 84.

Dinamo se află pe locul al 6-lea, ultimul calificabil în paly-off (38) și este urmată de CSM Poli Iași (36).