LIGA I. Rapid - Oțelul Galați, 2-0. Giuleștenii, pas important către salvarea de la RETROGRADARE

Rapid s-a impus, astăzi, cu scorul de 2-0, în partida jucată în Giulești, cu Oțelul Galați, în cadrul etapei a 23-a a Ligii I.

Rapidiștii încep să spere din ce în ce mai temeinic în salvarea de la retrogradare. Astăzi, echipa antrenată de Cristi Pustai a câștigat meciul jucat acasă, cu Oțelul Galați, scor 2-0. Gazdele au deschis scorul prin Meulens, în minutul 5, iar misiunea lor s-a simplificat după ce Tudorie, jucătorul oaspeților, a fost eliminat, din cauza unei intervenții foarte dure la Buchta. În finalul jocului, Daniel Niculae a pecetluit soarta celor 3 puncte, cu golul din minutul 85. Rapid se află pe locul al 13-lea al clasamentului, cu 22 de puncte, Oțelul ocupă locul 17, cu 15 puncte.