LIGA I. Scandal la meciul CS „U” Craiova - CFR Cluj. Un fotbalist a spart geamul unei uși și și-a tăiat TENDONUL. „N-are voie să facă așa ceva. O să plătească”

CS „U” Craiova a câștigat partida jucată, vineri, pe teren propriu, împotriva formației CFR Cluj (scor 2-1), în etapa a 20-a a Ligii I. Un jucător al ardelenilor a fost eliminat și a spart un geam.

CS „U” Craiova s-a impus, vineri, pe teren propriu, în confruntarea cu CFR Cluj, disputată la Turnu Severin, scor 2-1. Gazdele au deschis scorul prin Hristo Zlatinski (36 - penalty), oaspeții au egalat două minute mai târziu, datorită lui Cristian Bud, iar oltenii au punctat decisiv prin Gustavo Vagenin (48). În minutul 62, Billel Omrani, fotbalistul oaspeților, a fost eliminat și a făcut o criză de nervi la vestiare. A spart geamul unei uși și s-a tăiat la tendonul mâini stângi. Antrenorul Vasile Miriuță a anunțat că fotbalistul CFR-ului va fi sancționat pentru gestul său. „Omrani nu trebuia să facă acel gest. N-are voie să facă așa ceva. O să plătească, avem un regulament disciplinar", a spus Miriuță.