LIGA I. Steaua a fost DEBUSOLATĂ și cu ultima clasată. „Roș-albaștrii” au obținut doar o REMIZĂ, lui Laurențiu Reghecampf i s-a făcut RĂU

Steaua a remizat, sâmbătă, pe „Arena Națională”, scor 1-1, în partida cu ASA Târgu Mureș, din ultima etapă a sezonului regulat. La final, Laurențiu Reghecampf s-a simțit rău.

Steaua a încheiat la egalitate partida cu ASA Târgu Mureș (scor 1-1), găzduită, sâmbătă, de „Arena Națională”. În ultima etapă a sezonului regulat, „roș-albaștrii” au evoluat în nota obișnuită din ultimul timp și au fost blocați de o formație aflată pe ultima poziție în clasament. Elevii lui Laurențiu Reghecampf puteau să deschidă scorul în minutul 25, dar Denis Alibec a ratat o lovitură de la 11 metri. În repriza a doua, cei care au marcat de la punctul cu var au fost oaspeții, datorită lui Marius Constantin (65). Steaua a egalat în minutul 73, prin Harlem Gnohere, a ratat câteva ocazii bune în finalul confruntării și n-a putut să-și apropie victoria. Steaua se află pe locul secund al clasamentului, cu 47 de puncte, la 4 distanță de liderul FC Viitorul, care mai are un meci de disputat, în deplasare, cu CFR Cluj. ASA Târgu Mureș este pe ultima poziție, cu 12 puncte.

Laurențiu Reghecampf a oferit interviuri, televiziunilor care dețin drepturile tv, dar n-a mai putut ajunge la conferința de presă. Cătălin Făiniș, ofițerul de presă al Stelei, a explicat că tehnicianului i s-a făcut rău.