LIGA I. Steaua - CS „U” Craiova 3-1. Sânmărtean a revenit printre titulari și a marcat

Echipa din Ghencea a învins, sâmbătă, echipa CS „U” Criova, scor 3-1, într-un meci ce a contat pentru etapa a doua a campionatului intern.

Steaua a învins, sâmbătă, acasă, formația CS „U” Craiova, scor 3-1, într-un joc din cea de-a doua etapă a Ligii I. Partida s-a disputat în Ghencea, dar spectatorii nu au avut acces, deoarece „militarii” au avut terenul suspendat, în urma incidentelor de la jocul cu Oțelul Galați, din ultima etapă a campionatului trecut.

„Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Adi Popa, în minutul 3, iar Lucian Sânmărtean, revenit printre titulari, a punctat și el în minutul 34, după ce a transformat o lovitură liberă. În final, Varela a dus scorul la 3-0, în minutul 90+3, apoi, oaspeții au redus din diferență în minutul 90+4, prin Ivan.