LIGA I. Steaua - Pandurii, 2-2. Campioni cu acte în regulă, „militarii” și-au permis un semieșec

Steaua a remizat, luni seară, pe teren propriu, cu formația Pandurii Târgu Jiu, scor 2-2, în ultimul meci al etapei a 32-a.

Steaua și Pandurii au disputat meciul din Ghencea fără spectatori, pentru că „roș-albaștrii” au fost sancționați după incidentele de la jocul cu FC Brașov. Campioni încă din runda precedentă, steliștii au deschis scorul în minutul 8, după ce Keșeru a transformat un penalty. Gazdele și-au dublat avantajul prin Iancu, în minutul 16, dar momentul cheie s-a petrecut în minutele 37 și 39, atunci când italianul Piovaccari a văzut două „galbene” și a fost eliminat. În partea secundă, gorjenii au profitat de superioritatea numerică și au egalat, datorită punctelor reușite de Matulevicius (46) și Nistor (72).