LIGA I. Steaua - Petrolul Ploiești, scor 0-0. Campioana din sezonul trecut, 180 de minute fără gol

Steaua și Petrolul Ploiești au remizat fără goluri, sâmbătă, într-un meci disputat pe „Arena Națională”, în derby-ul primei etape a campionatului intern.

Steaua și Petrolul Ploiești și-au împărțit câte un punct, în derby-ul primei runde din Liga I, disputat, sâmbătă, pe „Arena Națională”, în fața a 5.000 de spectatori. Ambele echipe ar fi putut să-și apropie victoria, dar lipsa de concentrare la finalizare a dus doar la câteva ocazii foarte mari. Steaua a bifat al doilea meci consecutiv fără gol înscris, în acest sezon, după înfrângerea suferită, miercuri, în fața celor de la ASA Târgu Mureș, scor 0-1, în Supercupa României.