LIGA I. Viitorul - Rapid, 1-2. Giuleștenii au obținut prima victorie în campionat

Echipa Rapid a învins, vineri, în cadrul etapei a 2-a a Ligii I, în deplasare, formația Viitorul Constanța, scor 2-1.

Rapid a obținut primul succes în acest campionat, în cadrul etapei a 2-a a Ligii I, în partida jucată la Chiajna, cu cei de la Viitorul Constanța, scor 2-1. Echipa din Grant a deschis scorul în minutul 8, după ce Emil Dică a transformat un penalty, apoi, formația antrenată de Ionel Ganea și-a dublat avantajul, datorită lui Ciolacu (16). Dobrogenii au ratat o lovitură de pedeapsă, acordată în minutul 19. Daminuță nu l-a putut învinge pe Bornescu, dar în minutul 23, cei de la Viitorul au mai beneficiat de un alt penalty. Mitrea a înscris, și a stabilit scorul final încă de la jumătatea primului act.