LIGAI. Viitorul - Steaua, 0-1. Echipa din Ghencea a câștigat, dar a suferit îngrozitor

Steaua a obținut, în această seară, toate punctele în partida cu FC Viitorul, pe care a câștigat-o, la limită, scor 1-0, datorită unui gol marcat de Gabi Iancu, din penalty, în repriza a doua.

Steaua a câștigat, sâmbătă seara, întâlnirea cu cei de la FC Viitorul (scor 1-0), dispută în deplasare, în cadrul etapei a 6-a a Ligii I. „Militarii” s-au aflat sub efectul ratării calificării în grupele Ligii Campionilor, iar antrenorul Costel Gâlcă a făcut mai multe schimbări în echipa de bază. Singurul gol al meciului a fost reușit de Gabi Iancu, cel care a transformat o lovitură de pedeapsă, în minutul 52. Fostul jucător al dobrogenilor obținuse penalty-ul, după ce fusese faultat în careu de Țâru, cel care, la faza cu pricina, a fost eliminat. În finalul întâlnirii, Buzbuchi, portarul Viitorului, a văzut și el cartonașul roșu (87). Pentru că gazdele efectuaseră toate schimbările, în poartă a intrat Daminuță, iar în minutele de prelungire, portarul de ocazie s-a opus unui șut trimis de Grădinaru.