LOVITURĂ de teatru în Liga I. Dinamo s-a impus CATEGORIC la Cluj, a ajuns pe primul loc și va lupta pentru titlu în ultima etapă

Dinamo a câștigat partida jucată, sâmbătă, pe terenul celor de la CFR Cluj (scor 3-0) și a devenit liderul campionatului intern. „Câinii” au șanse la titlu cu o etapă înainte de final.

Dinamo a câștigat detașat partida disputată, sâmbătă, în deplasare, cu CFR Cluj, în runda a 9-a a play-off-ului Ligii I. „Roș-albii” au câștigat cu scorul de 3-0 și au rămas în lupta pentru câștigarea campionatului. După o primă repriză fără goluri, oaspeții au punctat prin Steliano Filip (49), Sergiu Hanca (87) și Claudiu Bumba (90+6 - penalty). Tiago Lopes, jucătorul gazdelor, a afost eliminat în minutul 90+7. Dinamo se află momentan pe prima poziție a clasamentului, cu 39 de puncte și este urmată de FCSB și FC Viitorul, cu câte 38. Duminică, Viitorul va evolua în deplasare cu CS „U” Craiova, iar FCSB va întâlni Astra, în deplasare, luni.