FOTBAL EUROPEAN. Manchester United și Arsenal Londra au încheiat la EGALITATE, iar Mourinho și Wenger, marii dușmani, și-au împărțit câte un punct

Manchester United și Arsenal Londra au încheiat la egalitate, scor 1-1, derby-ul din Premier League, jucat, sâmbătă, în etapa a 12-a.

Manchester United a remizat, sâmbătă, pe „Old Trafford”, în derby-ul cu Arsenal Londra (scor 1-1), programat în etapa a 12-a a Premier League. După o primă repriză fără reușite concrete, „diavoliI” au deschis scorul prin Juan Mata (68), iar oaspeții au înscris datorită lui Olivier Giroud, în minutul 89. La final, cei doi mari dușmani din Premier League, Jose Mourinho și Arsene Wenger s-au mulțumit cu câte un punct.

În cadrul aceleiași runde, Liverpool a terminat la egalitate confruntarea cu Southampton, din deplasare, scor 0-0, iar Manchester City s-a impus pe terenul celor de la Crystal Palace (scor 2-1). Gazdele au punctat prin Wickham (66), oaspeții au înscris prin Yaya Toure (39 și 83). City și Liverpool sunt în fruntea clasamentului, cu câte 27 de puncte, și sunt urmate de Chelsea (un meci în minus) și Arsenal (25)