Monica Nicuelscu s-a calificat în SEMIFINALELE de la Openul României, după ce a învins-o pe Andreea Mitu

Monica Niculescu s-a calificat, astăzi, în penultimul act de la BRD Bucharest Open, la finalul jocului susținut contra Andreei Mitu, scor 4-6, 6-0, 6-2.

Monica Niculescu (41 WTA) va evolua în semifinalele turneului bucureștean, după victoria repurtată, astăzi, în partida cu Andreea Mitu, scor 4-6, 6-0, 6-2. Monica a pierdut primul set, dar a profitat de slăbiciunile Andreei și s-a impus fără drept de apel în următoarele două. Patida dintre cele două sportive „tricolore” s-a desfășurat pe durata a două ore și patru minute. Pentru performanța sa, Niculescu are asigurat un cec în valoare de 11.300 de dolari.