Naționala României, CALIFICATĂ în „sferturile” CM de handbal masculin tineret din Brazilia

Reprezentativa de handbal masculin tineret a României a reușit, aseară, să se califice în sferturile de finală ale Mondialului din Brazilia.

„Tricolorii” au dispus, aseară, de naționala Tunisiei, scor 29-27 (15-15), iar pentru a atinge faza semifinalelor, România va înfrunta selecționata Franței.

Marcatorii echipei României, antrenate de Ovidiu Mihăilă şi Daniel Apostu, au fost Negru 14 goluri, Rotaru 7, Racoţea 4, Militaru 2, Nistor 1, Şomlea 1 gol. „Sferturile” vor avea loc astăzi și se vor mai juca meciurile dintre Spania-Danemarca, Egipt-Suedia şi Belarus-Germania.