Pițurcă a ratat un obiectiv. Al Ittihad, eliminată în semifinalele Cupei Prințului

Al Ittihad a înregistrat prima înfrângere sub comanda lui Victor Pițurcă, după ce, ieri, a pierdut cu Al Ahli, sco 0-1, în semifinalele Cupei Prințului.

Cu Lucian Sânmărtean titular, Al Ittihad nu a reușit să schimbe tabela de marcaj. Unicul gol al partidei fiind înscris de Fahad Hamad, în minutul 44.

Aceasta a fost prima înfrângere suferită de Pițurcă de la revenirea sa la gruparea din Jeddah, după ce în primele două meciuri echipa sa a câștigat.

Mai departe, trupa fostului selecționer va face pauză timp de o lună, după care, pe 25 ianuarie, va juca contra lui Al Riyadh, divizionară secundă, în Cupa Campionilor. Pe 9 februarie, Al Ittihad îi va întâlni pe iordanienii de la Al Wihdat, într-un meci crucial pe calificarea în faza grupelor Ligii Campionilor Asiei.