PRELIMINARII CM. Islanda continuă să surprindă în Europa, Italia a debutat cu o VICTORIE în Israel, Spania s-a distrat cu Liechtenstein

Islanda a remizat, luni, pe terenul Ucrainei, scor 1-1, într-o confruntare din preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Italia s-a întors cu trei puncte din Israel, după victoria cu 3-1.

Islanda continuă să surprindă, după ce a ajuns până în sferturile de finală ale Campionatului European din Franța. Luni, nordicii au remizat, în deplasare, cu Ucraina, scor 1-1, în campania de calificare la Mondialul din 2018. Italia a câștigat în Israel, scor 3-1, iar Spania s-a impus categoric în fața Liechtensteinului, scor 8-0. Iată rezultatele de luni:

GRUPA D

Țara Galilor - Moldova 4-0 Vokes (38), J. Allen (44), Bale (51 și 90+5 - penalty)

Georgia - Austria 1-2 Ananidze (78) / Hinteregger (16), Janko (42)

Serbia - Irlanda 2-2 Kostici (62), Tadici (69 - penalty) / Hendrick (3), D. Murphy (81)

GRUPA G

Spania - Liechtenstein 8-0 D. Costa (10 și 66), S. Roberto (55), D. Silva (59 și 90+1), Vitolo (60), Morata (82 și 83)

Israel - Italia 1-3 Tal Chaim (35) / Pelle (14), Candreva (31 - penalty), Immobile (83)

Albania - Macedonia 1-1 Sadiku (9) / Alioski (51). Meci întrerupt în minutul 77 din cauza ploii