PRELIMINARII CM. Meciul dintre Italia și Albania a fost ÎNTRERUPT din cauza INCIDENTELOR din tribune. Spania, VICTORIE facilă contra Israelului

Italia s-a impus cu scorul de 2-0 în confruntarea disputată, la Palermo, împotriva reprezentativei Albaniei. Jocul a fost marcat și de un moment tensionat, provocat de fanii oaspeților.

Italia a câștigat fără mari bătăi de cap confruntarea cu Albania, scor 2-0, disputată, vineri, la Palermo, în preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Jocul a fost întrerupt în repriza a doua, în minutul 58, pentru că suporterii oaspeților au aruncat cu torțe și fumigene pe teren. Arbitrul a reluat meciul după 8 minute, după ce obiectele pirotehnice au fost îndepărtate.

Iată rezultatele de vineri:

GRUPA D

Georgia - Serbia 1-3 Katcharava (6) / Tadici (45 - penalty), Mitrovici (64), Gacinovici (86)

Irlanda - Țara Galilor 0-0

Austria - Moldova 2-0 Sabitzer (75), Harnik (90)

Clasament: 1. Serbia 11p (5 meciuri), 2. Irlanda 11p, 3. Țara Galilor 7p, 4. Austria 7p, 5. Georgia 2p, 6. Moldova 1p

GRUPA G

Spania - Israel 4-1 David Silva (13), Vitolo (45+1), Costa (51), Isco (88) / Rafaelov (76)

Italia - Albania 2-0 De Rossi (12 - penalty), Immobile (71)

Liechtenstein - Macedonia 0-3 Nikolov (43), Nestorovski (68 și 73)

Clasament: 1. Spania 13 p (5 meciuri), 2. Italia 13p, 3. Israel 9p, 4. Albania 6p, 5. Macedonia 3p, 6. Liechtenstein 0p

GRUPA I

Croația - Ucraina 1-0 Kalinici (38)

Kosovo - Islanda 1-2 Nuhiu (52) / B. Sigurdarson (25), G. Sigurdsson (35 - penalty)

Turcia - Finlanda 2-0 Tosun (9 și 13)

Clasament: 1. Croația 13 p (5 meciuri), 2. Islanda 10p, 3. Ucraina 8p, 4. Turcia 8p, 5. Finlanda 1p, 6. Kosovo 1p