Președintele Stelei, dezamăgit de rezultatul „roș-albaștrilor” din Cupa României

Steaua a reușit să facă un pas important către finala Cupei României, după ce aseară a remizat , 1-1, în deplasare, cu Petrolul.

Prima manșă a semifinalei Cupei României, disputată pe stadionul „Ilie Oană”, dintre Petrolul și Steaua s-a terminat la egalitate, însă „roș-albaștrii” se pot bucura de această remiză, grație golului marcat de Alex Chipciu, din minutul 90+4. Deși steliștii pornesc cu prima șansă către finală, Valeriu Argăseală, președintele „militarilor”, a a avut alte așteptări de la acest meci.

„Concluzia e că, după un joc într-adevăr prudent din partea Petrolului şi gol norocos al lor, noi am controlat meciul. Uneori nu ne-a ieşit, ei s-au apărat mult şi n-am avut foarte multe ocazii clare, dar am dat gol în minutul 94 şi asta arată că suntem o echipă puternică.

Credeam că batem, nu că stăm până în ultima secundă. Dar echipa are caracter şi e puternică”, a spus Argăseală la Dolcesport. Returul se va disputa la București, pe 2 aprilie.