Real Madrid, a doua înfrângere în doar trei zile. Din lider, Real a ajuns pe „trei” în Primera

Învinsă de marea rivală FC Barcelona duminică seară chiar pe „Bernabéu”, 4-3 pentru catalani, Real Madrid a pierdut şi aseară în faţa echipei FC Sevilla, 1-2, meci disputat pe „Estadio Ramón Sánchez Pizjuan”, în etapa a XXX-a a campionatului Spaniei.

Considerată, până înaintea meciului de duminică cu Barcelona, principala candidată la titlu în acest sezon în Primera Division, Real Madrid e în cădere liberă.

Trupa lui Carlo Ancelotti a bifat două eşecuri în trei zile şi e acum pe locul trei în campionatul spaniol de fotbal, la trei puncte în spatele lui Atlético Madrid şi la două de Barcelona!

Cristiano Ronaldo a marcat la Sevilla pentru Real, în minutul 14, în timp ce pentru gazde a înscris Bacca (19, 72).

Atletico Madrid s-a impus pe teren propriu cu Granada, scor 1-0, prin golul lui Diego Costa, din minutul 63, iar Barcelona a trecut de Celta de Vigo, 3-0, goluri Neymar (6 şi 67) şi Messi (30).