Rezultate alegeri parlamentare 2012

Rezultate FINALE alegeri parlamentare 2012. Lista parlamentarilor din Bra?ov

Autor: Ana-Maria Adamoae | marţi, 11 decembrie 2012 | 3 Comentarii | 4098 Vizualizari
07_parlament_RZV
EVZ.RO î?i prezint? primele rezultat alegeri parlamentare 2012, jude? cu jude?. R?mâi pe evz.ro pentru a afla rezultate exit poll ?i rezultate BEC.

UPDATE.
  • COSTE MARIUS PPDD
  • NECULOIU MARIUSUSL
  • CHIRIAC VIOREL USL
  • POPA NICOLAE VLAD ARD
  • GHI?E IOAN USL
  • GRAP? SEBASTIAN USL
  • NI?? CONSTANTIN USL
  • DINI?? ION USL
  • GRECEA MARIA PPDD
  • NI?? EMIL USL
  • DON?U MIHAI AUREL USL
  • ANDRONACHE GABRIEL ARD
  • OCHI ION USL
  • ADAM IOAN USL
  • ROMAN PETRE USL
  • IALOMI?IANU GHEORGHE ARD
  • ZAMFIR DANIEL-C?T?LIN USL
În campania electoral?, Evenimentul zilei a prezentat lista complet? a candida?ilor care v? cer voturile pentru un loc în Parlament.

ALEGERI PARLAMENTARE 2012: Candida?ii din jude?ul Bra?ov

Candida?ii ARD pentru jude?ul Bra?ov pentru Camera Deputa?ilor:


Colegiul 1: Marian Rasaliu
Colegiul 2: Andras Szakal
Colegiul 3: Valeriu V?tafu
Colegiul 4: Gabriel Ti?a
Colegiul 5: Gabriel Andronache
Colegiul 6: Adrian Gabor
Colegiul 7: Adrian Opric?
Colegiul 8: Gheorghe Ialomi?eanu

Candida?ii ARD pentru Senat:

Colegiul 1: Hora?iu Braga
Colegiul 2: Mihai Ve?tea
Colegiul 3: Nicolae Vlad Popa
Colegiul 4: Florin Staicu
  • REZULTATE ALEGERI PARLAMENTARE 2012. Evz.ro î?i spune câ?tig?torii
Candida?ii USL pentru jude?ul Bra?ov pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Colegiul 1: Dan Zamfir PNL
Colegiul 2: Ion Ochi PSD
Colegiul 3: Radu Cristescu PNL
Colegiul 4: Constantin Ni?? PSD
Colegiul 5: Emil Ni?? PSD
Colegiul 6: Ioan Adam PSD
Colegiul 7: Ion Dinita PC
Colegiul 8: Petre Roman PNL

Candida?ii USL pentru Senat

Colegiul 1: Sebastian Grapa PNL
Colegiul 2: Viorel Chiriac PSD
Colegiul 3: Ioan Ghise PNL
Colegiul 4: Marius Neculoiu PNL

Candida?ii PP-DD pentru jude?ul Bra?ov pentru Camera Deputa?ilor sunt:

Colegiul 1: Lucian Blaga
Colegiul 2: Dan Onac?
Colegiul 3: Maria Grecea
Colegiul 4: Ovidiu Lupu
Colegiul 5: Gabriel Ursu
Colegiul 6: Dan Chivu
Colegiul 7: Victor Dumitriu
Colegiul 8: Dumitru Bu?an Candida?ii PP-DD pentru Senat:

Colegiul 1: Marius Coste
Colegiul 2: Ionel Fliundra
Colegiul 3: Antonela Simion
Colegiul 4: Ovidiu R?zvan Fodor
Tag-uri: rezultate alegeri parlamentare Brasov


SPUNE-TI PAREREA

Libertatea

RTV

Realitatea

B1

Stiri pe surse

Unica

Ziare.com

Capital

Doctorul Zilei

Alte articole EVZ pe aceeasi tema

spune-ti parerea

LASA UN COMENTARIU

Caractere ramase: 1000

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul EVZ.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.