RUGBY. Africa de Sud - Argentina, 24-13. Springboks au învins „pumele” și au câștigat medaliile de bronz

Africa de Sud a învins Argentina, vineri, scor 24-13, în finala mică a Campionatului Mondial de Rugby și a terminat competiția pe locul al 3-lea.

Africa de Sud s-a impus, vineri, în finala mică a Campionatului Mondial de Rugby. „Springboks” au câștigat meciul disputat contra Argentinei, scor 24-13 (16-0) și au pus mâna pe medaliile de bronz.

Punctele Africii de Sud au fost reuşite de Pietersen (un eseu), Etzebeth (un eseu) şi Polland (o transformare, patru lovituri de pedeapsă).

Pentru Argentina au punctat Orlandi (un eseu) şi Sanchez (un dropgol o lovitură de pedeapsă și o transformare).

Astăzi, în finala Cupei Mondiale se întâlnesc pe stadionul Twickenham, Australiei şi Noua Zeelandă.