Rugby în NOROI. Cum s-au calificat timișorenii în finala Superligii I GALERIE FOTO

Timișoara s-a calificat, sâmbătă, în finala Superligii de rugby. A fost un meci în noroi, la propriu.

Meciul de rugby Timisoara Saracens și CSM București șs-a disputat sâmbătă pe terenul celei dintâi echipe. După numai câteva minute de joc ambele echipe au fost acoperite de noroi, din caza ploii care care la Timișoara de câteva zile. Terenul pur și simplu nu a rezistat. Sportivii însă, au făcut spectacol.

La pauză tabela arăta 20 – 3 în favoarea gazdelor. Meciul s-a terminat cu scorul de 34 - 10  în favoarea timișorenilor de la Saracens, care astfel s-au calificat în finala Superligii la rugby. Timișoara va juca treia finală a anului pe 6 decembrie, la Satu Mare, după ce a câștigat în acest sezon atât Cupa Regelui și Cupa României.

Timișoara Saracens a intrat pe teren cu Militaru, Căpățână, Tăruș, Lazăr, Drenceanu, Ianuș, Rus, Burcea, Calafeteanu, Rose, Tangimana, Shennan, Umaga, Sefania, Conache. Au mai jucat: Radoi, Kinikinilau, Maris, Lemnaru, Morisson, Sione, Mureșan, Zaharia. ( Fotografii: Adrian Pîclișan)