S-a stabilit PROGRAMUL meciurilor României din preliminariile CM 2018

Autor: | | 0 Comentarii | 905 Vizualizari

Naționala României a fost inclusă în Grupa E a preliminariilor Mondialului din 2018, alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia și Kazahstan.

FRF a anunțat, astăzi, programul partidelor din preliminarii, iar naționala pregătită va debuta pe data de 4 septembrie, pe teren prorpiu, contra Muntenegrului.

Iată programul meciurilor din preliminariile Grupei E:

4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia, Kazahstan - Polonia (ora 19:00), România - Muntenegru (ora 21:45)

8 octombrie 2016: Armenia - România, Muntenegru - Kazahstan (ora 19:00), Polonia - Danemarca (ora 21:45)

11 octombrie 2016: Kazahstan - România (ora 19:00), Danemarca - Muntenegru, Polonia - Armenia (ora 21:45)

11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Kazahstan, România - Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)

1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

Grupele de calificare la Campionatul Mondial sunt:

Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino

Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

Grupa E: ROMÂNIA, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta

Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru

Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda




Alte articole din categoria: Fotbal intern

evz.ro
libertatea.ro
rtv.net
wowbiz.ro
b1.ro
ziare.com
unica.ro
fanatik.ro

LASA UN COMENTARIU

Caractere ramase: 1000

CITEŞTE Şi