Simona Halep, prima REACŢIE după calificarea în „sferturile” de la Miami

Simona Halep, locul 3 WTA, a reuşit să se califice, în această dimineaţă, în sferturile de finală ale competiţiei din Florida.

Constănţeanca în vârstă de 23 de ani a dispus în "optimi" de italianca Flavia Pannetta, cu scorul de  6-3, 7-5, însă pe durata partidei, Halep a declarat că a trebuit să se calmeze pentru a câştiga meciul.

”A fost un meci dificil, pentru că Flavia e o jucătoare extraordinară. Eram foarte nervoasă în setul doi şi a trebuit să mă calmez. Mi-am revenit, am fost mult mai agresivă şi am reuşit să câştig.

Îmi aduc aminte de un meci cu Pennetta la US Open, în optimi. Am fost dezamăgită să pierd în faţa ei. Atunci jucam foarte mult în spatele terenului, acum sunt mult mai agresivă şi am mai multă încredere în mine”, a spus Simona Halep.