LIGA I. Steaua a plecat cu toate punctele de la Iași. Tamaș a tras cu SETE și a marcat un gol FORMIDABIL, gazdele au jucat în INFERIORITATE numerică

Autor: | | 0 Comentarii | 563 Vizualizari

Steaua s-a impus cu scorul de 2-0 în partida cu CSM Poli Iași, disputată, duminică, în cadrul etapei a 14-a a campionatului intern. Gabi Tamaș a deschis scorul cu o super execuție.

Steaua a câștigat partida jucată, duminică, în deplasare, cu CSM Poli Iași (scor 2-0), în etapa a 14-a a campionatului intern. „Roș-albaștrii” n-au impresionat nici în această confruntare, dar au avut o misiune destul de ușoară, pentru că gazdele au rămas fără un om, după ce Alexandru Boiciuc a avut o intrare extrem de dură, cu crampoanele, pe tibia lui Ovidiu Popescu. Ieșeanul a fost eliminat, iar steistul n-a mai putut continua jocul, chiar dacă a scăpat ca prin minune de o fractură a tibiei și peroneului. Steaua a deschis scorul datorită lui Gabi Tamaș, care a șutat năprasnic de la 30 de metri, în minutul 35. În final, Andrei Cristea putea egala, dar șutul său a întâlnit bara (82), iar oaspeții și-au dublat avantajul prin tânărul Dennis Man (86). După acest succes Steaua rămâne pe primul loc al clasamentului, cu 30 de puncte și este urmată de CS „U” Craiova (27).

„Trebuie să mai avem răbdare, să ne mișcăm mai mult, mai responsabili. Trebuie să tragem la poartă. Dar pe teren mereu încercăm să mai facem un dribling în plus. Jocul a fost bun, dar nu finalizăm cât mi-aș dori. Am făcut un meci foarte bun, am avut foarte multe ocazii în prima repriză", a spus Laurențiu Reghecampf, antrenorul Stelei. La final, „Reghe” i-a întins cu mâna întinsă, după ce a vrut să-l salute pe Eugen Neagoe, tehnicianul moldovenilor, dar acesta l-a ignorat pe stelist. Neagoe a fost colaboratorul lui Victor Pițurcă la echipa națională și sunt, de asemenea, și veri.

Alte articole din categoria: Fotbal intern