LIGA I. Steaua A REMIZAT pe terenul echipei ASA Târgu Mureș și rămâne pe primul loc al clasamentului. Gigi Becali a nominalizat jucătorii care nu fac față

Steaua a remizat, duminică, în cadrul etapei a 13-a, pe terenul formației ASA Târgu Mureș, scor 1-1. „Roș-albaștrii” se mențin pe prima poziție a clasamentului Ligii I.

Steaua a obținut un punct după deplasarea de la ASA Târgu Mureș (scor 1-1), din runda a 13-a a campionatului intern. „Roș-albaștrii” au tremurat pentru rezultatul de egalitate, după ce gazdele au deschis scorul în repriza a doua, datorită lui Benjamin Kuku, în minutul 74. Oaspeții au rămas fără un om, în minutul 83, pentru că Antonio Jakolis a fost eliminat, dar au reușit să puncteze în final, prin Wilfried Moke (90). În ultimele minute, Dan Alexa, tehnicianul gazdelor, a fost trimis în tribune, pentru că a lovit o minge ce trebuia repusă de bucureșteni. Steaua rămâne lider, cu 27 de puncte și este urmată de CS „U” Craiova, care a strâns 24 de puncte.

„Fac selecție până când nu o să mai pot. Moke, Aganovici, Achim, Golubovici tot ăia sunt. Nu sunt jucători de Steaua. Dar voi face selecție în continuare și voi mai aduce. pentru ca la vară să mulg vaca din nou, să mă calific în Ligă. Sunt mulțumit la ora asta. Nu sunt supărat pe echipă, nici pe Reghe, nici pe jucători. Am făcut doar o analiză",”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.